1. Kapitola - Začátek něčeho nového?

22. září 2007 v 22:11 | Elinea |  Zachraň svou duši
Tak. Konečně jsem po mnoha útrapách dopsala první kapitolu. Není moc dlouhá a není moc dobrá, ale vy to snad přežijete ;)Jen Vás chci upozornit, že toto je moje prvotina a nejsem nijak extra třída. Prostě průměrná holka, celkem dobrá v češtině, která se rozhodla psát. Ale dost mě, dejte se do čtení. A kdyby Bás neubylo, tak zanechte komentáře. Za záporné a opravující budu ráda dvojnásob (tím neříkám, abyste nechválili...i když to se nestane)

Zářijové slunce osvětlovalo svěží, zelenou krajinu. Klid a ticho narušoval pouze zvuk jedoucího vlaku. V jednom kupé seděla osamoceně dívka s hlavou volně opřenou o okno a prohlížela si okolí. Dlouhé, černé vlasy se jí jasně leskly a v ruce tiskla už poněkud starou a ohmatanou knihu. Otočila hlavou a zahleděla se na spojovací chodbu. Po ní se co chvíli procházely hloučky studentů, kteří se mezi sebou živě bavili. Z různých kupé se ozývalo tlumené houkání sov, kvákání rozrušených žab či hlasité výbuchy smíchu. Odvrátila se, přivřela oči a pohroužila se do svých myšlenek.
Tak. Je tady můj poslední rok v Bradavicích. Raději nepřemýšlet, co budu dělat dál. Jestli samozřejmě udělám zkoušky a nevyhodí mě. Což by se klidně mohlo s mým štěstím stát. Já mám vždycky nehorázné štěstí. Murphy stojí na mé straně a nezapomenutelné zážitky mi servíruje rovnou na stříbrném podnose. Nechápu, proč mě Moudrý klobouk zařadil do Nebelvíru. Nejsem vůbec statečná. Já jsem typický případ pro Mrzimor! I když mě by to ani nijak nepomohlo. Ať jsem kdekoli, tak je to pořád stejné. Vždycky se opakuje stejný scénář. Nadšení, chvilka opojení a nakonec zklamání. Proč jsem vlastně dostala ten hloupý dopis. Možná mohlo být všechno jinak a mně by se žilo lépe. Jenom trošičku. Přece toho nechci tak moc, ne? Mít přátele, domov, rodinu nebo jenom obyčejný kousek štěstí. Možná ostatním závidím, ale někdy bych si chtěla prožít to, co oni. Toulky po pozemcích, společné výlety do Prasinek nebo jen letmý úsměv, který by byl věnován pouze mně. Nechci toho hodně.
Ukápla jí jediná slza a pomalu jí stékala po tváři. Rozhodně si ji setřela a vstala.
***
"Ne, Pottere!" rozlehl se na chodbě vlaku podrážděný hlas.
"No tak, Evansová. Pojď se mnou na rande!" zopakoval James už tolikrát použitou frázi.
"Ne! A nech mě už konečně být!" křikla na něj rozezleně Lily. Prudce se otočila až Jamese šlehly její vlasy do obličeje.
"No tak. Ty seš primuska a já jsem primus. Dáme to dohromady." Pokusil se znovu a snažil se ji bezvýsledně zastavit.
"To je jenom zlý sen! Právě ležím v posteli a zdá se mi nějaká ohavná noční můra! Takovou kytovou hlavu, jako je Potter, nikdo nemohl jmenovat primusem! Měla bych Munga informovat, že na tom Brumbál není až moc psychicky dobře."
"Hej!" naštval se James. Popadl Lily za rameno a prudce ji k sobě otočil. "Já tady pořád jsem, jestli sis nevšimla!"
"Bohužel všimla! Jdi se radši někam zakopat! A nebo ne…"zlomyslně se usmála.
"Ne?" podivil se James. Že by změnila názor?
"Ne! Byla by škoda hlíny. Nechci ji trestat, když nic neudělala! Radši skoč pod vlak! Aspoň z tebe zbude milý mastný flek!" Prudce se mu vytrhla, nakvašeně se otočila a rázně vykročila chodbou pryč. Ve zlosti nedávala pozor na cestu a nevšimla si, že se vedle ní otevřely dveře. Někdo z nich pomalu vyšel. Lily se s ním okamžitě srazila a spadla na zem. Ani nečekala a zase začala ječet. Ti, kdo už přihlíželi předchozí události, zbystřili a sledovali, co se bude dít dál.
"Ty si prostě nedáš pokoj! Nestačí ti to říct milionkrát za tvůj prachsprostý a mizerný život! Musíš mě ještě srážet jako nějaké pako na chodbách! Prostě vypal a nech mě být! Nechci tě ani vidět! Padej a už se nevracej!" Když jí došel dech a podívala se na zem, ustrnula. Na zemi neležel Potter nebo nějaká jeho vyčarovaná překážka, ale drobná dívka, která právě ze země sbírala své rozházené věci. Dlouhé, černé vlasy jí zakrývaly obličej a když vstala, jen ze sebe slabě dostala.
"Tak já tedy jdu, když si to přeješ." A odešla zpět do svého kupé, kde se zničeně posadila na sedadlo. Urovnala si své věci a mnula si nateklé koleno.
Lily se rozhlédla a spatřila pobavené obličeje, které postupně mizely za zavřenými dveřmi. O jejím vyvádění ve vlaku se rozhodně bude mluvit ještě hodně dlouho.
Když jí postupně došlo, co udělala, vtrhla za dívkou a vychrlila ze sebe: "Promiň. Velmi se ti omlouvám. Já…já jsem to tak nemyslela!" Když viděla, že neprotestuje a jen se dívá do země, posadila se naproti ní. "Dovol mi to vysvětlit." Řekla smutně a zadívala se na ni prosebným pohledem. Dívka zvedla hlavu a upřela na Lily své pronikavé modré oči. Pomalu kývla hlavou a čekala, co bude dál.
"Víš… já… myslela jsem si, že řvu na toho imbecila Pottera. On…dost mě vyšachovalo, že se stal se primusem!" poslední slovo téměř zavrčela a sevřela ruce v pěst, až jí zbělaly klouby.
"Jo…jasně. Já to chápu." Řekla potichu černovláska a zahleděla se z okna na míhající se zelenou krajinu.
"No… a jak se vlastně jmenuješ?" zeptala se Lily a prohlédla si dívku. Znala ji jen od pohledu. Sice spolu byly ve stejném ročníku, ale téměř se nebavily. Vždycky se někam záhadně vytratila, aniž si stihly říct jediné slovíčko. Od ostatních se celkově distancovala a ti si jí na oplátku téměř nevšímali. Byla pro ně neviditelná. I pro Lily… až doteď.
"Theresa Drewsová…a ty jsi nejspíš Lily." Řekla potichu a s novým zájmem se jí zadívala do očí. Lily se trochu zarazila a pak se jí přátelsky zeptala.
"Můžu ti říkat Tess?" Mile se na ni usmála a podala jí ruku. Tess odložila knihu, také se usmála a potřásla si s ní vděčně rukou.
"Můžeš. Budu jenom ráda."
Po chvíli se už živě bavily o škole i svých koníčcích.
"A co tě baví?" Zeptala se se zájmem Lily, když spolkla kousek čokoládové žabky.
"No… samozřejmě mám ráda školu, ale hrozně moc mě baví famfrpál." Usmála se nesměle Tess.
"Famfrpál?!" Vyhrkla zaraženě Lily a začala se dusit kouskem žabky. "To jako na něj koukat nebo co?
"No. To taky, ale není to ono, jako když ho doopravdy sama hraješ." Zasnila se a vyhnala z hlavy představy o působení ve famfrpálovém družstvu.
"Ty hraješ famfrpál?!" Byla Lily stále více vyvedená z míry a měřila si Tess zkoumavým pohledem.
"Ne. Ale strašně ráda bych hrála." Posmutněla a svěsila hlavu.
"Mluvil tady někdo o famfrpálu?" ozval se jasně ode dveří Jamesův hlas. Dívky pohlédly tím směrem a uviděly celou partu Záškodníků, která už je asi hodnou chvíli tajně poslouchala.
"Co tady sakra děláte?!" vypustila přiškrceně mezi zuby.
"To je jen taková malá přátelská návštěva." Zazubil se Sirius a hodil svůj kufr do úložného prostoru. "Nenašli jsme místo, tak dem sem." U kufru ladně přistála i klec s poštovní sovou, která jen rozladěně zahoukala a strčila hlavu pod křídlo.
"A navíc jsme slyšeli tvůj sladký hlásek mluvit o nejlepším sportu na světě. Kdo by neodolal." Usmál se svůdně James a hodil svá zavazadla k Siriovým.
"Takže se tady s dovolením uvelebíme." Dodal ještě zdvořile Remus a taky uložil svůj těžký kufr. Jen Petr zarytě mlčel a stále těkal nervózně očima k oknu a přátelům.
"To ty si mluvila, že máš ráda famfrpál?" Zeptal se neurčitě Sirius a rozložil své svalnaté tělo vedle Tess.
"No… jo… to jsem byla já." Vykoktala se sebe a začala obdivovat své černé boty, aby se nemusela dívat na Siriuse. Nechtěla se ještě více ztrapnit před kapitánem Nebelvírského družstva a tak si raději hrála s prameny svých vlasů.
"A ty bys chtěla famfrpál hrát?" Zeptal se s jistým odstupem a začal si ji podrobně prohlížet. Postavu měla drobnou, vítr ji mohl snadno strhnout. Vypadala na nemotoru a kdo ví, jestli vůbec o sportování něco ví. A nedej bože, jestli má vůbec normální koště.
"No…" řekla přidušeně a žmoulala si své dlouhé vlasy. Tušila, že nemá šanci a nedávala si žádné naděje. Začínala se potit a nervózně si mnula ruce v klíně.
"Co ty na to Dvanácteráku?" optal se Sirius a zadíval se na Jamese. Ten měl ve tváři blažený výraz a díval se nepřítomně ke dveřím. Seděl vedle Lily a navíc tak těsně, že se na ni přímo lepil, protože na stejné straně seděl i Petr, ale jeho mohutné tělo zabíralo více než polovinu sedačky.
Lily nemohla nic namítat, a tak si opřela hlavu o okno a vzniklou situaci okázale ignorovala.
"Já? Co já? Já nic… já to neudělal! Přísahám!" Trhl sebou James a rychle se obhajoval. Sirius si ho pohoršeně změřil.
"Ptal jsem se, co říkáš na to, že tahle holka," podíval se nedůvěřivě na Tess, "chce hrát famfrpál."
"Jo, jo. Když se jí chce." Usmál se připitoměle James a nasál sladkou vůni vlasů své milované. "Ať si každej dělá co chce."
Lily se pohoršeně otočila a málem se srazila s Jamesovým obličejem. Rychle se oddálila od jeho rtů a výhružně mu zamávala před očima hůlkou.
"Opovaž se, dělat si co chceš, nebo ti touhle hůlkou udělám pěkný škrt přes rozpočet!"
"A co se mi stane, holubičko?" Zeptal se sladce a její hrozby nebral na vědomí."
"No," zatvářila se jako nepříčetná vražedkyně, "asi už v životě nikdy nebudeš mít děti." Opětovala mu sladký úsměv a všichni v kupé se složili smíchy. Jen Jamesovi zamrzl úsměv na rtech a automaticky zkřížil nohy. Pak se zvedl, důstojně uchopil svá zavazadla a otevřel si dveře.
"Milí přátelé, já vás nyní opustím v této těžké chvíli, nežli zhynu přestrašnou, hororovou smrtí. Mějte se blaze. Adie!" Vyšel na chodbu zavřel za sebou dveře a ztratil se z dohledu. Když se všichni konečně uklidnili a nabyli zdravého rozumu, uvědomili si, co se stalo.
"A kam vlastně šel?"zeptala se Lily a automaticky se rozhlížela na všechny strany, jakoby ho chtěla najít.
"No… tipl bych si, že šel asi do školy. Vzhledem k tomu, že vlak se zastavil, tak by to bylo celkem pochopitelné." Uchechtl se Remus a podíval se z okna na hrad. Jeho okna zářila do dálky a navozovala pocity klidu.
"Tak jdete, nebo tady budete sedět, než dojedete zpátky do Londýna?!" Zvýšil hlas Remus a prohlédl si nechápající kamarády. Ti se po chvilce probrali, popadli svá zavazadla a vyšli na chodbu, která byla přeplněna spěchajícími studenty. Vyrazili za Remusem, který jim razantně prorážel cestu, až se lehce dostali až ven na nástupiště. Prasinky halila tma a vzduchem se rozléhal křik.
Z dálky se ozvalo známé: "Prváci, ke mně!" a Tess si najednou uvědomila, že je to naposledy, kdy takhle slyší Hagrida svolávat studenty. Bylo jí z toho smutno, když najednou uslyšela volat své jméno.
"Hej, Drewsová! No tak, Drewsová! Slyšíš mě?!" zmateně se otočila za zdrojem hlasu. Sirius stál několik metrů od ní a přes halasící dav se snažil upoutat její pozornost.
"O té věci si promluvíme ještě později, ale jestli máš opravdu zájem, tak se uvidíme na konkurzu! Pak vlezl do kočáru a pomalu odjel. Tess se rozhlédla a když uviděla malé prvňáčky, pousmála se.
Že by začátek něčeho nového?
Otočila se zády k vlaku a vyrazila hledat Lily. Šla vstříc poslednímu roku v Bradavicích. A možná nejlepšímu ze všech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zotara Zotara | Web | 22. září 2007 v 22:36 | Reagovat

Wow. To vypadá zajímavě. Už se těším na další pokráčko. Jsem zvědavá co všechno se ji přihodí :)Já jne nechápu proč se tahle kapča neobjevila hned jak se načte stránka. :( Byla jen ve sloupku v Aktuálních článcích.

2 Elinea Elinea | Web | 22. září 2007 v 22:42 | Reagovat

Taky se mi to tak zobrazovalo, ale teď už je to v pohodě :) Jinak děkuji za chválu...to potěší :) o další se snažit budu, nicméně ještě prozatím nemám nápad a času se mi nedostává tak, jak bych chtěla.

3 ililik ililik | E-mail | Web | 23. září 2007 v 8:16 | Reagovat

Teda...tahle povídka vypadá vážně dobře, budu se těšit na další :o)

4 Estelia Estelia | Web | 23. září 2007 v 8:47 | Reagovat

proč říkáš, že se ti nepovedla.....je úžasná, moc se těším na další kapitolku:)))

5 Jane245 Jane245 | Web | 23. září 2007 v 9:20 | Reagovat

no to čučím. suprova kapitolka. naozaj sa tesim na dalsiu...vazne, jedna z najlepsich, ake som kedy citala. hrozne sa tesim na dalsiu. :D

6 Jane.s. Jane.s. | Web | 23. září 2007 v 9:50 | Reagovat

Jej suprová kapitolka! Jak můžeš říct že nemáš talent? Vždyť píšeš naprosto skvěle! Jakožto tvá spřízněná duše ti poradím: Piš další a další kapitolky, protože jestli ne, tak asi umřu....... No už nevím co napsat.....Tolik superlativ, která by se hodila k této povídce snad ani neznám...:-)

7 Elinea Elinea | Web | 23. září 2007 v 11:06 | Reagovat

Juva :) Tak já se dostanu k počítači a tady tolik pochval :) opravdu, ale opravdu nevím co říct :) Snad jen, že se budu snažit :)

8 aneta aneta | E-mail | Web | 23. září 2007 v 11:06 | Reagovat

jéééééééééééééééééé pěkny pěkny pěkny piš pokračovaní moc bych chtela cist dalsi kapitolky

9 Elinea Elinea | Web | 23. září 2007 v 11:17 | Reagovat

Tolik ohlasů bych vůbec nečekala :) Já se tady červenám :)

10 Adelay Adelay | Web | 23. září 2007 v 11:19 | Reagovat

tak, dostala jsem se sem přes Ililik a vypadá to opravdu zajimavě... jestli to nevzdáš a budeš psát dál, tak se budu štěstim jenom tetelit =DD

11 Nika Nika | Web | 23. září 2007 v 11:35 | Reagovat

Teda, vyzerá to fakt zaujímavo :). Už sa fakt teším na ďalšiu kapitolu a nato ako sa to bude ďalej vyvíjať :)

12 Hayddé Hayddé | Web | 23. září 2007 v 12:05 | Reagovat

je to paráda.ještě sem nic takovyho nečtla,honem další,je to ukrutně zajímavý,tak nás nenapínej

13 Lovable Lovable | 23. září 2007 v 14:24 | Reagovat

Téééda ten konec XD ...

Jsem ráda že jsem si počkala na dnešek páč mám o mnoho lépe spříjemnené moje stávání ( ano stávala sjem ehm... na oběd? )...

14 gigi gigi | Web | 24. září 2007 v 17:27 | Reagovat

Jééé! Super! To je nádhernej námět... Je dobrý, že aspoň nemáš M-S, jako já:-D

15 Elinea Elinea | Web | 24. září 2007 v 18:25 | Reagovat

Gigi>> Mě Mary Sue skoro vůbec nevadí. Tedy... alespoň  ty, které nejsou přehnané... Nesnáším  MS co mají šílené nadlidské schopnosti, jsou oslnivě krásné a ještě přitom zachraňují svět.. to už je fakt i na mě moc =DD ale tvoje povídka je v pohodě a dobře se čte :)

16 Ready Ready | 25. září 2007 v 13:19 | Reagovat

Fakt skvělé :D!!! Nemáš se za co stydět!!! Jen tak dáááál....

17 Zotara Zotara | Web | 28. září 2007 v 8:22 | Reagovat

Tak co? Kdy přibude další kapča ??;)

18 Jane.s. Jane.s. | Web | 30. září 2007 v 12:43 | Reagovat

Zotara: To by mně taky zajímalo... :-)

Elinea: Tak co, kdy? :-)) Doufám, že až se vrátím z cykláku, tak už tu bude...

19 Elinea Elinea | Web | 30. září 2007 v 13:40 | Reagovat

Jane.s.>>Když se vrátíš z cykláku tak určitě :)

Jinak se na kapitole pracuje, ale je málo času a většinou, když je čas, tak není inspirace... Jaká ironie =D

20 Elizabeth Greenová Elizabeth Greenová | 1. října 2007 v 15:16 | Reagovat

Moc pěkný začátek..fakt moc pěkný...a středně dlouhý...vše jak má být...takže super :))))

21 moreen moreen | Web | 3. října 2007 v 16:45 | Reagovat

nasla sem odkaz u zotary, tak sem mrknu a co nevidim.. bezvadna povidka, uzasnej zacatek. pises moc hezky, tak sem rychle pridej dalsiiiii =o)

22 happy happy | Web | 3. října 2007 v 18:01 | Reagovat

Tak na to, že je to tvoje první povídka, ti musím pogratulovat. Takový talent se jen tak nevidí. Jen jedna věcička... Jestil jsem to dobře pochopila, to Sirius je kapitán nebelvírského famfrpálové družstva? To spíš byl měl být James, ne? Ale je to tvoje povídka, takže si dělej co chceš. ;o)

Těším se na další kapitolu.

23 Elinea Elinea | Web | 4. října 2007 v 6:50 | Reagovat

happy>> Juj, chvála z tvé strany :) já se tak srašně červenám. Btw. pokud vím, nikde není uvedeno, kdo byl kapitánem družstva a ani se neví, jestli tam Sirius vůbec byl. Aspoň myslím :)

24 Miracle Miracle | E-mail | Web | 4. října 2007 v 20:44 | Reagovat

Nooo...vypadá to zajímavě! :) Zatím se mi to moc líbí. Vsadím se, že na konkurzu jim ta malá, nesmělá holka pořádně vytře zrak, co? :D Jen tak dál. Moc se těším na další.

P.S.: Nechceš se spřátelit? ;)

25 Elinea Elinea | Web | 5. října 2007 v 6:07 | Reagovat

Miracle>> Ale jistě, strašně ráda :)

26 Nikky Nikky | Web | 7. října 2007 v 10:48 | Reagovat

To je vazne upel super;)...tesim s en adalsi:D...:D docela jsme se i zasmála:D:D...super tesim se na dalsi a moc:)

27 Estelia Estelia | Web | 7. října 2007 v 12:51 | Reagovat

ahoj Eli, máš u mě řetězák:)))

28 Nikky Nikky | Web | 9. října 2007 v 18:21 | Reagovat

Eli...Kdy bude další..:D..já vím jsme nedočkavá..Ale:D...no těším se;)..:-)

29 Lucííík Lucííík | Web | 16. října 2007 v 18:22 | Reagovat

pěkné...fakt pěkné...doufám že co nejdříve přidáš kapču.....a jestli můžu poprosit tebe ale i ostatní mohli byste se kuknout na moji povídku? zrovna jsem jí začala a chtěla bych znám váš názor...díky...

30 Miracle Miracle | E-mail | Web | 17. října 2007 v 13:11 | Reagovat

No tak co? Já sem chodím pravidelně kontrolovat a... nic. :D Už se nemůžu dočkat nové kapitolky. Kdypak by se tu asi mohla objevit? ;)

31 Kattelin Kattelin | 20. října 2007 v 10:34 | Reagovat

wow....mocinky hezký.......pokracoj pleasse

32 Jane.s. Jane.s. | Web | 20. října 2007 v 22:27 | Reagovat

Týjo kdy bude další? já už se nemůžu dočkat...:-(((

33 Elinea Elinea | Web | 21. října 2007 v 7:20 | Reagovat

Je mi líto, ale blog.cz mě šíleně naštval a v jednu chvíli mi okamžitě zničil psavou náladu, takže promiňte, ale počkáte si :( Já za to nemůžu, že mi smazal sáhodlouhý článek, se kterým jsem se patlala skoro hodinu :'(

34 Jane.s. Jane.s. | Web | 22. října 2007 v 8:08 | Reagovat

No jo, blog.cz je sice blbý, ale nemusíš kvůli němu trápit nebohé čtenáře...(například mně) :-)

35 Andromeda Andromeda | Web | 31. října 2007 v 11:47 | Reagovat

Pokračko...a rychlo!

36 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 25. listopadu 2007 v 11:36 | Reagovat

Píšeš fakt nádherně. Těším se na další kapitolku... No, a když už píšu... nechtěla bys spřátelit? Kdyby ano písni mi pls na blog.... dík... :)

37 Maysie Maysie | Web | 30. listopadu 2007 v 21:11 | Reagovat

Co další kapča..?No..=) Pěkná povídka..četla jsem jí u ililik na blogu..a fajne moc.. =)

38 Stania Stania | Web | 13. prosince 2007 v 15:53 | Reagovat

Tak to se mi moc líbilo...docela jsem se nasmála :o)...kecám strašně moc jsem se nasmála :oD...Otázka je: Nechceš spřátelit? :o)

39 LiZinKa LiZinKa | 23. prosince 2007 v 19:04 | Reagovat

hmm..velmi sa mi to paci.tak dufam ze budes pokracovat:))

40 daredevilry daredevilry | Web | 11. ledna 2008 v 20:15 | Reagovat

Krásné... Začátek je dobrý, kdy bude další kapitola??? please! Měj smilování! :)))

41 MarryT MarryT | Web | 13. ledna 2008 v 16:14 | Reagovat

fakt super moc se těším na pokráčko vypadá to zajímavě!!!§

.

.

.

( no a když už si chtěla upozornit na chyby tak jen přepiš: že se stal se primusem!

_______________ třeba na: 1 že se stal primusem! nebo 2. že se stal ..... stal se primusem: - jinak je to super jen ty dvě se mě zarazili, jinak krásně to začíná.)

PS: Nezlob se za kritiku ;-) Je to vážně super!!!!!

Souhlasím s daredevilry s tím abys s námi měla slitování.

PSS: Jestli jsem tě jěště neotrávila mýma kecama, tak bych se chtěla zeptat jestli nechceš spřátelit???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama